Ilmainen toimitus
Ilmainen toimitus pakettipisteeseen yli 79 € ostoksille
100 päivän palautusoikeus
Palautukset hyväksytään 100 päivän kuluessa
Toimitus
Toimitusaika: 3-5 arkipäivää
Merinovillaiset urheiluvaatteemme sopivat täydellisesti juoksuun, sillä ne ovat hengittäviä, kevyitä ja imevät kosteutta. Villan luonnolliset ja joustavat kuidut tarjoavat runsaasti liikkumisen vapautta. Kun juoksuvaatteet tuntuvat mukavilta ylläsi, voit keskittää täyden huomiosi varsinaiseen suoritukseen.
Tekokuiduista valmistettuihin juoksuvaatteisiin verrattuna merinovilla pysyy raikkaana pidempään. Hikoillessasi kosteus imeytyy villan rakenteeseen, joka ei kuitenkaan läpäise bakteereja. Tämän seurauksena juoksuvaatteesi eivät ala haisemaan pahalta useammankaan käyttökerran jälkeen. Riittää kun ripustat juoksuvaatteesi tuulettumaan käytön jälkeen – ja ne ovat jo valmiita seuraavalle lenkillesi.



Joutsenmerkki
Tällä tuotteella on Joutsenmerkki. Joutsenmerkki on tyypin 1 sertifiointi ja yksi tiukimmista ja kunnianhimoisimmista ympäristömerkeistä. Joutsenmerkillä varustettujen tuotteiden on täytettävä erittäin tiukat vaatimukset, jotka koskevat muun muassa koko arvoketjun avoimuutta, kemikaalien käyttöä, jätevesipäästöjä ja kestävyyttä.
Löydät lisenssisi täältä.
Haluamme olla mahdollisimman avoimia kaikissa prosesseissamme. Koska omistamme itse suuren osan tuotantoketjustamme, tiedämme tarkalleen missä vaatteemme valmistetaan, kuka ne valmistaa ja miten ne on käsitelty.
Lue lisää
01
Villa Argentiinasta tai Uruguaysta

02
Kehrätty Puolassa tai Romaniassa

03
Neulottu Tanskassa
04
Värjätty Tanskassa

05
Leikattu Liettuassa

06
Ommeltu Liettuassa tai Ukrainassa
4.5 / 5
Perustuu 2 arvosteluun
Istuvuus
Kokoaan pienempi
Vastaa kokoaan
Kokoaan suurempi
Maarit M
Vahvistettu ostaja
10 days ago
Almost perfect
Fabric quality and the cut of the shirt is exactly what I was looking for. The only thing that's bothering is that the armpit holes are tight. I would give 5 starts if the holes would be little bit bigger. I don't want my armpit sweat on the shirt. Thanks!
Mari T
Vahvistettu ostaja
3 months ago
Kaunis
Kaunis ja miellyttävän tuntuinen päällä
49,99 € Sis. ALV:n
Väri
Lasinvihreä
Koko
Lukumäärä
Yhteensopivat tuotteet
Lämpöindeksi :Kevyt
Pehmeys:Erittäin pehmeä
Istuvuus :Kapea
Yhteensopivat tuotteet
Väri
Lasinvihreä
Koko
Lukumäärä
Saattaisit pitää myös näistä
Vertaa